Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης

ΑρχικήΠαρουσίασηΤα νέα μαςΕργαστήριαΠροσωπικόΔραστηριότητεςΕργασίες-ΆρθραComeniusΣυνδέσειςΕπικοινωνία

κουκκίδα

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική εκδρομή στην πόλη του Λαγκαδά , στο χριστουγεννιάτικο χωριό «Αγγέλων Πόλις»

Προθεσμία Υποβολής Προτάσεων: Παρασκευή 29/11/2013

κουκκίδα

ΗΜΕΡΙΔΑ "ΑΥΤΙΣΜΟΣ:ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ-ΔΙΕΞΟΔΟΙ"

Τετάρτη. 3 Απριλίου 2013

κουκκίδα           ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ Διδάσκουσα: Κρυσταλλένια Κυριτσοπούλου, Φιλόλογος

(στις τάξεις Α, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2, ΣΤ, Ζ)

κουκκίδα          « ΑΝΘΟΚΟΜΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ »στο ΕΕΕΕΚ Κατερίνης
κουκκίδα          Συνάντηση της Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας με καθηγητές του ΕΕΕΕΚ Κατερίνης και καθηγητές ξένων χωρών
κουκκίδα     To EEEEK Κατερίνης στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κατερίνης
κουκκίδα      Επίσκεψη της Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ). Κατερίνης
κουκκίδα       Ημερίδα
κουκκίδα         Εκδρομή στον Ευκαρπίδη
κουκκίδα          Επίσκεψη στο  Δίον
κουκκίδα            Επίσκεψη στο Scoala Special Costesti της Ρουμανίας
κουκκίδα            ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΟ ΔΙΟΝ
κουκκίδα          ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ
κουκκίδα          Ευχαριστήριο προς την Εμπορική Τράπεζα
κουκκίδα          Άρθρο στο επιστημονικό περιοδικό "Ψυχολογία" - Υπολογιστές και δυσλεξία από τον καθηγητή πληροφορικής Λυμπούδη Βασίλη.
κουκκίδα       ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ  2010 ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ.
κουκκίδα       Χριστουγεννιάτικη γιορτή στην Ιερατική Σχολή Δεύτερης Ευκαιρίας (ΙΣΔΕ) Κατερίνης προς τιμή του ΕΕΕΕΚ Κατερίνης.
κουκκίδα       Αγιασμός για τη νέα Σχολική χρονιά 2009-2010.
κουκκίδα       Δωρεά διαδραστικού πίνακα και βιντεοπροβολέα από το Ίδρυμα Μποδοσάκη.
κουκκίδα       Ημερίδα λήξης Σχολικού έτους 2008-09. Παρουσίαση προγραμμάτων - δραστηριοτήτων. 17-7-2009
κουκκίδα       Ημερολόγιο 2010 από το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης 2008-09. Υπεύθυνοι καθηγητές: Καβουνίδου Μαριάννα & Κυριτσοπούλου Κρυσταλλένια
κουκκίδα       Παρουσίαση για τον αυτισμό από τη Διευθύντρια του ΕΕΕΕΚ Κατερίνης κα. Χαλεπλή Μαρία στο ΙΕΚ Κατερίνης. 10-6-2009
κουκκίδα       Σήματα κυκλοφοριακής αγωγής με τη μέθοδο Easy to Read και στη νοηματική με το πρόγραμμα κυκλοφοριακής αγωγής "Ασφαλώς κυκλοφορώ"
κουκκίδα       Επίσκεψη στη τροχαία με το πρόγραμμα "ασφαλώς κυκλοφορώ" 9-4-2009
κουκκίδα       Ευχαριστήριο για την κατασκευή κιόσκι στην αυλή του Σχολείου
κουκκίδα       Εκδηλώσεις για τη Παγκόσμια ημέρα αυτισμού 2-4-2009
κουκκίδα       Διάκριση στους μαθητικούς καλλιτεχνικούς αγώνες
κουκκίδα       Γεύμα από το φιλόπτωχο Σύλλογο "Η Ελεημοσύνη"   17-3-2009
κουκκίδα       «Το Θεσμικό πλαίσιο της ένταξης »από τη φιλόλογο Πασχαλίδου Κυριακή.
κουκκίδα       ΚΩΦΩΣΗ: πρώτη γραφή (προαναγνωστικό - αναγνωστικό στάδιο) από τη φιλόλογο Πασχαλίδου Κυριακή.
κουκκίδα             «Η χρήση του ηλεκτρονικού υπολογιστή ως εναλλακτικού μέσου επικοινωνίας παιδιού με κινητική αναπηρία και δυσκολίες στην εκφορά του λόγου.»
κουκκίδα           17-4-2008 Εκδρομή Κοζάνη - Βελβεντό. Επίσκεψη στο Λαογραφικό Μουσείο Κοζάνης.
κουκκίδα           Πρόγραμμα θεραπευτικής ιππασίας.
κουκκίδα          12-3-2008 Επίσκεψη στον υδροβιότοπο της Μεθώνης.
κουκκίδα          Λεξικό Πληροφορικής στη νοηματική.
κουκκίδα          " Ο ρόλος του Ηλεκτρονικού Υπολογιστή στην Ειδική Αγωγή και η χρήση του ως μέσου μάθησης στον αυτισμό"       Διδακτική προσέγγιση από τον καθηγητή πληροφορικής Λυμπούδη Βασίλη και τη φιλόλογο κ. Πασχαλίδου Κυριακή.
κουκκίδα         Δεύτερη συνάντηση παιδιών και εκπαιδευτικών. Πρόγραμμα:  <<Ονειρεύομαι με πυξίδα τα συναισθήματά μου>>.
κουκκίδα         27-2-2008  Εκδρομή στο Ελατοχώρι.
κουκκίδα         26-2-2008  Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας 2007-2008. θέμα: <<Ονειρεύομαι με πυξίδα τα συναισθήματά μου>>.                      Επίσκεψη στο Γυμνάσιο Μακρύγιαλου.
κουκκίδα         Κοπή βασιλόπιτας 22-01-2008.
κουκκίδα         Επίσκεψη στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση N. Πιερίας για τη γιορτή των χριστουγέννων.
κουκκίδα         Την Παρασκευή 21-12-2007 πραγματοποιήθηκε η γιορτή των Χριστουγέννων.
κουκκίδα        Την Δευτέρα 3-12-2007 παγκόσμια ημέρα των παιδιών με ειδικ^