Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης

ΑρχικήΠαρουσίασηΤα νέα μαςΕργαστήριαΠροσωπικόΔραστηριότητεςΕργασίες-ΆρθραComeniusΣυνδέσειςΕπικοινωνία

Το κιόσκι της αυλής

Μετά από συντονισμένες ενέργειες της Διευθύντριας και του προσωπικού του σχολείου μας, και σε συνεννόηση με τον Διευθυντή του σχολείου με το οποίο συστεγαζόμαστε, πετύχαμε φέτος να αποκτήσουμε με χορηγίες κιόσκι στο προαύλιο για τους μαθητές μας.

Το κιόσκι είναι χρήσιμο στα διαλείμματα και χρησιμοποιείται και για άλλες δραστηριότητες, όπως για τις ανάγκες του Εργαστηρίου Κηπουρικής, για το Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα «Οι μυρωδιές της φύσης στο κιόσκι της αυλής μας» κ.ά.

Παραθέτουμε τα Ευχαριστήρια που δημοσιεύτηκαν στις εφημερίδες Ολύμπιο Βήμα και Πιερικοί Αντίλαλοι για τα πρόσωπα και τις επιχειρήσεις που συνεργάστηκαν (Οι δημοσιεύσεις των ευχαριστηρίων μας είναι δωρεά των εφημερίδων).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Η Διευθύντρια, το προσωπικό και οι μαθητές του σχολείου θεωρούν υποχρέωση να ευχαριστήσουν:

-τον ιερέα του Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής του Δήμου Δίου π. Δημήτριο Κουτσιμάνη, για την προσφορά δωρεάν ξυλείας και υλικών,

-τους τεχνίτες κατασκευής σοφίτων Μαρκιώτη Γρηγόρη και Κολωνιάρη Διονύσιο για τη δωρεάν παροχή τεχνικής εργασίας,

ώστε να κατασκευαστεί κιόσκι στην αυλή του σχολείο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Οι μαθητές, το προσωπικό και η Διεύθυνση του Εργαστηρίου Ειδικής

Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Κατερίνης ευχαριστούμε θερμά:

-Το Συνεταιρισμό Ξυλουργών Πιερίας (1ο χλμ. Παλαιάς Εθνικής Οδού Κατερίνης-Θεσσαλονίκης) και ιδιαίτερα τον Διευθυντή του Συνεταιρισμού κ. Ευάγγελο Γκέκα και τον Διευθυντή του τμήματος ξυλείας κ. Κωνσταντίνο Καλαϊτζή για την προσφορά κατεργασμένης ξυλείας, ώστε να κατασκευαστούν τραπεζοκαθίσματα στο κιόσκι του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.

-Την επιχείρηση Αφοί Γκούμα, Μάρμαρα-Γρανίτες-Σχιστόλιθοι (6ο χλμ. Κατερίνης-Ελασσόνας) για την προσφορά του μαρμάρινου τραπεζιού.

-Την Ιερατική Σχολή Δεύτερης Ευκαιρίας (Ι.Σ.Δ.Ε.) Κατερίνης, τους εκπαιδευόμενους ιερείς της Σχολής π. Δημήτριο Πανταζή, π. Ιωάννη Κυπαρισσόπουλο, π. Ιωάννη Κατσιούλα και τον εκπαιδευτή τους Αθανάσιο Χαρίση, για την εθελοντική κοινωνική εργασία στην κατασκευή των τραπεζοκαθισμάτων.

Χαλεπλή Μαρίλη